Profile Builder - en to ro translation catalogue (553 entries)

en: Download Now
ro: Descarcă Acum

en: If you enjoy using <strong> %1$s </strong> please <a href="%2$s" target="_blank">rate us on WordPress.org</a>. More happy users means more features, less bugs and better support for everyone.
ro: Dacă apreciezi <strong> %1$s </strong> te rugăm <a href="%2$s" target="_blank">trimite-ne feedback-ul tău pe WordPress.org</a>. Cu cât mai mulți utilizatori fericiți, cu atât mai multe caracteristici, mai puține bug-uri și mai multă activitate pe partea de suport.

en: Choose one of the supported field types
ro: Alege o singură variantă de câmp, dintre cele suportate

en: . Extra Field Types are available in <a href="%s">Hobbyist or PRO versions</a>.
ro: . Sunt disponibile Câmpuri Adiționale în <a href="%s">versiunile Hobbyist sau PRO</a>.

en: The site key from Google, <a href="http://www.google.com/recaptcha" target="_blank">www.google.com/recaptcha</a>
ro: Site key-ul de la Google, <a href="http://www.google.com/recaptcha" target="_blank">www.google.com/recaptcha</a>

en: The secret key from Google, <a href="http://www.google.com/recaptcha" target="_blank">www.google.com/recaptcha</a>
ro: Secret key-ul de la Google, <a href="http://www.google.com/recaptcha" target="_blank">www.google.com/recaptcha</a>

en: You must enter the site key
ro: Trebuie să introduci site key-ul

en: You must enter the secret key
ro: Trebuie să introduci secret key-ul

en: Add-Ons
ro: Add-On-uri

en: Activate
ro: Activează

en: Downloading and installing...
ro: Se începe descărcarea și instalarea...

en: Installation complete
ro: Instalare finalizată

en: Add-On is Active
ro: Add-on-ul este activ

en: Add-On has been activated
ro: Add-On-ul a fost activat

en: Retry Install
ro: Instalează din nou

en: Add-On is <strong>active</strong>
ro: Add-On-ul este <strong>activ</strong>

en: Add-On is <strong>inactive</strong>
ro: Add-On-ul este <strong>inactiv</strong>

en: Deactivate
ro: Dezactivează

en: Add-On has been deactivated.
ro: Add-On-ul a fost dezactivat.

en: Something went wrong, we could not connect to the server. Please try again later.
ro: A apărut o eroare, conectare eșuată la server. Te rugăm să încerci din nou mai târziu.

en: Install Now
ro: Instalează acum

en: Compatible with your version of Profile Builder.
ro: Compatibil cu versiunea ta de Profile Builder.

en: Upgrade Profile Builder
ro: Actualizează Profile Builder

en: Not compatible with Profile Builder
ro: Nu este compatibil cu Profile Builder

en: Not compatible with your version of Profile Builder.
ro: Nu este compatibil cu versiunea ta de Profile Builder.

en: Minimum required Profile Builder version:
ro: Versiunea Profile Builder minim necesară:

en: Could not install add-on. Retry or <a href="%s" target="_blank">install manually</a>.
ro: Nu s-a putut instala add-on-ul. Te rugăm să încerci din nou sau <a href="%s" target="_blank">să instalezi manual</a>.

en: You must enter a valid email address.
ro: Trebuie să introduci o adresă de e-mail validă.

en: This username is invalid because it uses illegal characters.
ro: Acest nume utilizator este invalid deoarece folosește caractere nepermise.

en: Please enter a valid username.
ro: Te rugăm să introduci un nume utilizator valid.

en: Only administrators can see this field on edit profile forms.
ro: Acest câmp în formularele editare profil este permis doar administratorilor.

en: As an administrator you cannot change your role.
ro: Ca administrator, nu îți poți schimba rolul.

en: 
    <p>{{username}} has requested a password change via the password reset feature.</p>
    <p>His/her new password is: {{password}}</p>
ro: 
    <p>{{username}} a solicitat o parolă nouă prin opțiunea de resetare a parolei.</p>
    <p>Parola nouă este: {{password}}</p>

en: Admin Notification for User Password Reset
ro: Notificare Administrator pentru modificarea parolei utilizatorului

en: 
    <p>Someone requested that the password be reset for the following account: {{site_name}}<br/>
    Username: {{username}}</p>
    <p>If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.</p>
    <p>To reset your password, visit the following address:<br/>
    {{{reset_link}}}</p>
ro: 
    <p>A fost înregistrată o cerere de schimbare a parolei pentru următorul cont: {{site_name}}<br/>
    Nume utilizator: {{username}}</p>
    <p>În cazul în care ai primit acest e-mail dintr-o greșeală, te rugăm să îl ignori și nu va avea loc nici o modificare.</p>
    <p>Pentru a reseta parola, te rugăm să accesezi următoarea adresă:<br/>
    {{{reset_link}}}</p>

en: [{{site_name}}] Password Reset
ro: [{{site_name}}] Modificare parolă

en: Password Reset Email
ro: E-mail de resetare a parolei

en: 
    <p>You have successfully reset your password to: {{password}}</p>
ro: 
    <p>Parola a fost modificată cu succes. Noua parolă este: {{password}}</p>

en: [{{site_name}}] Password Reset Successfully
ro: [{{site_name}}] Parolă modificată cu succes

en: Password Reset Success Email
ro: E-mail de confirmare a parolei modificată cu succes

en: User Nicename
ro: Nicename-ul utilizatorului

en: <strong>ERROR</strong>: The password must have the minimum length of %s characters
ro: <strong>EROARE</strong>: Parola trebuie să aibă lungimea minimă de %s caractere

en: <strong>ERROR</strong>: The password must have a minimum strength of %s
ro: <strong>EROARE</strong>: Parola trebuie să aibă complexitatea minimă de %s

en: Username and Email
ro: Nume utilizator și e-mail

en: "Username and Email" - users can Log In with both Username and Email.
ro: "Nume utilizator și e-mail" - utilizatorii pot să se logheze fie cu numele de utilizator, fie cu e-mail-ul.

en: "Username" - users can Log In only with Username.
ro: "Nume utilizator" - utilizatorii pot să se logheze doar cu numele de utilizator.

en: "Email" - users can Log In only with Email.
ro: "E-mail" - utilizatorii pot să se logheze doar cu adresa de e-mail.

en: Specify the extension(s) you want to limit to upload<br/>Example: .ext1,.ext2,.ext3<br/>If not specified, defaults to: .jpg,.jpeg,.gif,.png (.*)
ro: Specifică extensia/extensiile pe care vrei să le limitezi la upload <br/> Exemplu: .ext1,.ext2,.ext3<br/> Dacă nu se specifică, setările originale sunt: .jpg,.jpeg,.gif,.png (.*)

en: Specify the extension(s) you want to limit to upload<br/>Example: .ext1,.ext2,.ext3<br/>If not specified, defaults to all WordPress allowed file extensions (.*)
ro: Specifică extensia/extensiile pe care vrei să le limitezi la upload <br/> Exemplu: .ext1,.ext2,.ext3<br/> Dacă nu se specifică, setările originale sunt: toate extensiile de fișiere permise de către Wordpress (.*)

en: User Roles
ro: Roluri utilizator

en: Select which user roles to show to the user ( drag and drop to re-order )
ro: Selectează care dintre roluri vor fi afișate către utilizator (trage și așează-le pentru a schimba ordinea)

en: User Roles Order
ro: Ordine roluri utilizator

en: Save the user role order from the user roles checkboxes
ro: Salvează ordinea rolurilor de utilizator din checkbox-urile acestora

en: Please select at least one user role
ro: Selectează cel puțin un rol pentru utilizator

en: Profile Builder Register
ro: Înregistrare Profile Builder

en: The serial number is about to expire soon!
ro: Numărul serial va expira în curând!

en:  Your serial number is about to expire, please %1$s Renew Your License%2$s.
ro: Numărul serial va expira în curând, te rugăm %1$s să reînnoiești licența %2$s.

en:  Your serial number is expired, please %1$s Renew Your License%2$s.
ro: Numărul serial a expirat, te rugăm %1$s să reînnoiești licența %2$s.

en: Add Entry
ro: Adaugă intrare

en: show
ro: arată

en: To allow users to register for your website via Profile Builder, you first must enable user registration. Go to %1$sNetwork Settings%2$s, and under Registration Settings make sure to check “User accounts may be registered”. %3$sDismiss%4$s
ro: Pentru a permite utilizatorilor să se înregistreze pe website folosind Profile Builder, mai întâi trebuie activată înregistrarea utilizatorilor. Mergi la %1$s Setări rețea %2$s, și în meniul Setări Înregistrare asigură-te că este bifat “Conturile utilizatorilor pot fi înregistrate”. %3$s Anulează %4$s

en: User to edit:
ro: Utilizator pentru editare:

en: The password must have the minimum length of %s characters
ro: Parola trebuie să aibă lungimea minimă de %s caractere

en: The password must have a minimum strength of %s
ro: Parola trebuie să aibă complexitatea minimă de %s

en: You cannot register this user role
ro: Nu poți înregistra acest rol pentru utilizator

en: username or email
ro: nume utilizator sau e-mail

en: Username or Email
ro: Nume Utilizator sau E-mail

en: You are currently logged in as %s.
ro: În prezent ești logat ca %s.

en: Log out &raquo;
ro: Deconectare &raquo;

en: User Role
ro: Rol Utilizator

en: View all extra shortcode parameters
ro: Vezi toți parametrii shortcode extra

en: displays only the users that you specified the user_id for
ro: afișează doar utilizatorii pentru care ai specificat un id de utilizator

en: displays all users except the ones you specified the user_id for
ro: afișează toți utilizatorii, exceptând cei pentru care ai specificat un id de utilizator

en: Minimum length of %d characters
ro: Lungimea minimă de %d caractere

en: This message is only visible by administrators
ro: Acest mesaj este vizibil doar pentru administratori.

en: User not found
ro: Utilizatorul nu a fost găsit.

en: Valid tags {{reply_to}} and {{site_name}}
ro: Tag-uri valide {{reply_to}} și {{site_name}}

en: Choose which user roles view the admin bar in the front-end of the website.
ro: Alege ce rol de utilizator vede bara de admin în front-end-ul website-ului.

en: Enter a comma separated list of values<br/>This can be anything, as it is hidden from the user, but should not contain special characters or apostrophes
ro: Introdu o listă de valori separate prin virgulă<br/>Nefiind permisă utilizatorului, poate conține orice, exceptând caractere speciale sau apostrofuri

en: The meta-name cannot be empty
ro: Numele-meta nu poate fi gol

en: Now that you acquired a copy of %s, you should take the time and register it with the serial number you received
ro: Acum, că ai primit o copie de %s, te rugăm să înregistrezi plugin-ul cu numărul serial pe care l-ai primit

en: <p>Your <strong>Profile Builder</strong> serial number is invalid or missing. <br/>Please %1$sregister your copy%2$s to receive access to automatic updates and support. Need a license key? %3$sPurchase one now%4$s</p>
ro: <p>Numărul serial al <strong>Profile Builder</strong> este invalid sau lipsește. <br/>Te rugăm %1$sînregistrează copia ta%2$s pentru a primi acces la actualizările automate și la suport. Ai nevoie de o licență? %3$sCumpără una acum%4$s</p>

en: <p>Your <strong>Profile Builder</strong> license has expired. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to product downloads, automatic updates and support. %3$sRenew now and get 50&#37; off %4$s %5$sDismiss%6$s</p>
ro: <p>Licența <strong>Profile Builder</strong> a expirat. <br/>Te rugăm %1$sReînnoiește Licența%2$s pentru a avea acces în continuare la descărcări de produse, actualizări automate și suport. %3$sReînnoiește acum și primești 50&#37; reducere %4$s %5$sÎnlătură%6$s</p>

en: <p>Your <strong>Profile Builder</strong> license is about to expire on %5$s. <br/>Please %1$sRenew Your Licence%2$s to continue receiving access to product downloads, automatic updates and support. %3$sRenew now and get 50&#37; off %4$s %6$sDismiss%7$s</p>
ro: <p>Licența <strong>Profile Builder</strong> va expira la data de %5$s. <br/>Te rugăm %1$sReînnoiește Licența%2$s pentru a avea acces în continuare la descărcări de produse, actualizări automate și suport. %3$sReînnoiește acum și primești 50&#37; reducere %4$s %6$sÎnlătură%7$s</p>

en: ...Choose
ro: ...Alege

en: 1 item
ro: 1 articol

en: Very Weak
ro: Foarte slab

en: This field is required
ro: Acest câmp este obligatoriu

en: Cancel
ro: Anulează

en: To allow users to register for your website via Profile Builder, you first must enable user registration. Go to %1$sSettings -> General%2$s tab, and under Membership make sure to check “Anyone can register”. %3$sDismiss%4$s
ro: Pentru a permite utilizatorilor să se înregistreze pe website-ul tău prin intermediul Profile Builder, mai întâi trebuie sa activezi înregistrarea utilizatorilor. Mergi la tab-ul %1$sSetări -> Generale%2$s, și sub Membership bifează căsuța “Oricine se poate înregistra”. %3$sÎnlătură%4$s

en: Invalid username.
ro:  Nume utilizator invalid.

en: username
ro: Nume utilizator

en: email
ro: E-mail

en: Lost your password?
ro: Ţi-ai pierdut parola?

en:  is also activated. You need to deactivate it before activating this version of the plugin.
ro: este activată. Este nevoie să o dezactivezi înainte de a activa această versiune a plugin-ului.

en: Must be a valid email address or the tag {{reply_to}} which defaults to the administrator email
ro: Trebuie să introduci o adresă de e–mail validă sau tag-ul  {{reply_to}} care folosește adresa de e-mailul predefinită a administratorului

en: Your selected password at signup
ro: Parola selectată la înregistrare

en: These settings are also replicated in the "Admin Email Customizer" settings-page upon save.
ro: Aceste setări sunt replicate, de asemenea, în pagina de setări "Personalizare e-mail administrator" după salvare.

en: This form is empty.
ro: Acest formular este gol.

en: Delete all items
ro: Șterge toate articolele

en: Delete all
ro: Șterge tot

en: Choose...
ro: Alege...

en: Set the number of users to be displayed on every paginated part of the all-userlisting
ro: Setează numărul utilizatorilor care vor fi afișați pe fiecare pagină numerotată a listei de utilizatori

en: Show/Hide the Admin Bar on the Front-End
ro: Arată/Ascunde Bara Administrator în Front-end

en: Admin Bar Settings
ro: Setări Bară Administrator

en: User-Role
ro: Rolul Utilizatorului

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Default
ro: Setări predefinite

en: Show
ro: Arată

en: Hide
ro: Ascunde

en: Save Changes
ro: Salvează Modificările

en: Login is set to be done using the E-mail. This field will NOT appear in the front-end! ( you can change these settings under the "%s" tab )
ro: Logarea se realizează folosind adresa de e-mail. Acest câmp NU va apărea în Front-end! ( aceste setări se pot schimba din tab-ul "%s" )

en: General Settings
ro: Setări Generale

en: Very weak
ro: Foarte Slab

en: Weak
ro: Slab

en: Medium
ro: Mediu

en: Strong
ro: Puternic

en: Add Field
ro: Adaugă Câmp

en: Save Settings
ro: Salvează Setările

en: Basic Information
ro: Informații de bază

en: Version %s
ro: Versiune %s

en: The best way to add front-end registration, edit profile and login forms.
ro: Cel mai bun mod de a adăuga formulare de înregistrare, login și editare profil din front-end.

en: For Modern User Interaction
ro: Pentru interacțiunea modernă cu utilizatorul

en: Login
ro: Logare

en: Registration
ro: Înregistrare

en: Edit Profile
ro: Editare Profil

en: Extra Features
ro: Opțiuni extra

en: Features that give you more control over your users, increased security and help you fight user registration spam.
ro: Opțiuni care oferă mai mult control asupra utilizatorilor, cresc securitatea și ajută împotriva spam-ului la înregistrare.

en: Enable extra features
ro: Activează opțiuni extra

en: Recover Password
ro: Recuperează Parola

en: Admin Approval (*)
ro: Aprobare Administrator (*)

en: You decide who is a user on your website. Get notified via email or approve multiple users at once from the WordPress UI.
ro: Tu decizi cine este utilizatorul website-ului tău. Primești notificări prin e-mail sau aprobi mai mulţi utilizatori simultan din interfața WordPress.

en: Email Confirmation
ro: Confirmare E-mail

en: Make sure users sign up with genuine emails. On registration users will receive a notification to confirm their email address.
ro: Asigură-te că utilizatorii se înregistrează cu adrese de e-mail autentice. La înregistrare utilizatorii vor primi o notificare de confirmare a adresei de e-mail.

en: Minimum Password Length and Strength Meter
ro: Indicator al lungimii și complexității parolei

en: Eliminate weak passwords altogether by setting a minimum password length and enforcing a certain password strength.
ro: Elimină cu totul parolele vulnerabile, prin stabilirea unei lungimi minime și aplicarea unei anumite complexități a parolei.

en: Login with Email or Username
ro: Logare cu E-mail sau Nume Utilizator

en: Allow users to log in with their email or username when accessing your site.
ro: Permite utilizatorilor să se logheze cu E-mail-ul sau Numele Utilizatorului atunci când accesează site-ul tău.

en: Customize Your Forms The Way You Want (*)
ro: Personalizează formularele așa cum dorești (*)

en: With Extra Profile Fields you can create the exact registration form your project needs.
ro: Folosind câmpurile extra din profil poți să creezi exact formularul de înregistrare de care are nevoie proiectul tău.

en: Extra Profile Fields are available in Hobbyist or PRO versions
ro: Câmpurile extra din profil sunt disponibile în versiunile Hobbyist sau PRO

en: Get started with extra fields
ro: Începe cu câmpuri suplimentare

en: Avatar Upload
ro: Încarcă Avatar

en: Generic Uploads
ro: Încărcări generale

en: Agree To Terms Checkbox
ro: Sunt de acord cu termenii și condițiile Checkbox

en: Datepicker
ro: Câmp Dată

en: Country Select
ro: Selectează țara

en: Timezone Select
ro: Selectează fusul orar

en: Input / Hidden Input
ro: Adăugare / Ascunde adăugare

en: Select
ro: Selectează

en: Radio Buttons
ro: Butoane radio

en: Powerful Modules (**)
ro: Module puternice (**)

en: Everything you will need to manage your users is probably already available using the Pro Modules.
ro: Tot ce ai nevoie pentru a gestiona utilizatorii este cel mai probabil disponibil folosind Modulele Pro.

en: Enable your modules
ro: Activează modulele

en: Find out more about PRO Modules
ro: Află mai multe despre Modulele PRO

en: User Listing
ro: Listă utilizatori

en: Easy to edit templates for listing your website users as well as creating single user pages. Shortcode based, offering many options to customize your listings.
ro: Formulare ușor de editat atât pentru afișarea utilizatorilor site-ului tău, cât și pentru a crea pagini individuale pentru utilizatori. Bazat pe shortcode, oferă opțiuni multiple pentru personalizarea modului de afișare.

en: Email Customizer
ro: Personalizare e-mail

en: Personalize all emails sent to your users or admins. On registration, email confirmation, admin approval / un-approval.
ro: Personalizează toate e-mail-urile trimise către utilizatori și administratori. La înregistrare, confirmare e-mail, aprobare / refuz aprobare.

en: Custom Redirects
ro: Redirecționări personalizate

en: Keep your users out of the WordPress dashboard, redirect them to the front-page after login or registration, everything is just a few clicks away.
ro: Păstrați utilizatorii în afara dashboard-ului WordPress, redirecționându-i după logare sau înregistrare către prima pagină, iar în felul acesta totul este la câteva click-uri distanță.

en: Multiple Registration Forms
ro: Formulare multiple de înregistrare

en: Set up multiple registration forms with different fields for certain user roles. Capture different information from different types of users.
ro: Configurează formulare de înregistrare multiple, cu câmpuri diferite pentru anumite tipuri de roluri. Surprinde informații diferite pentru tipuri diferite de utilizatori.

en: Multiple Edit-profile Forms
ro: Formulare editare profil multiple

en: Allow different user roles to edit their specific information. Set up multiple edit-profile forms with different fields for certain user roles.
ro: Permite rolurilor diferite de utilizatori să editeze informațiile lor specifice. Configurează formularele de editare profil multiple cu câmpuri diferite pentru anumite roluri de utilizator.

en:  * only available in the %1$sHobbyist and Pro versions%2$s.
ro: * disponibil doar pentru versiunile %1$sHobbyist și Pro %2$s

en: ** only available in the %1$sPro version%2$s.
ro: ** disponibil doar în versiunea %1$sPro %2$s.

en: Load Profile Builder's own CSS file in the front-end:
ro: Încarcă fișierul CSS al Profile Builder în Front-end:

en: Yes
ro: Da

en: You can find the default file here: %1$s
ro: Poți găsi fișierul inițial aici: %1$s

en: "Email Confirmation" Activated:
ro: "Confirmare E-mail" Activată

en: No
ro: Nu

en: You can find a list of unconfirmed email addresses %1$sUsers > All Users > Email Confirmation%2$s.
ro: Poți găsi o listă cu adresele de e-mail neconfirmate %1$sUsers > All Users > Email Confirmation%2$s.

en: "Email Confirmation" Landing Page:
ro: Pagina de destinație "Confirmare E-mail":

en: Existing Pages
ro: Pagini existente

en: Specify the page where the users will be directed when confirming the email account. This page can differ from the register page(s) and can be changed at any time. If none selected, a simple confirmation page will be displayed for the user.
ro: Specifică pagina către care utilizatorii vor fi direcționați atunci când confirmă adresa de e-mail. Aceasta pagină poate să difere de pagina/paginile de înregistrare și poate fi schimbată oricând. În lipsa unei selecții, o pagină simplă de confirmare va fi afișată pentru utilizator.

en: "Admin Approval" Activated:
ro: "Aprobare Administrator" Activată

en: You can find a list of users at %1$sUsers > All Users > Admin Approval%2$s.
ro: Poți găsi o lista a utilizatorilor la %1$sUsers > All Users > Admin Approval%2$s.

en: "Admin Approval" Feature:
ro: Opțiune "Aprobare Administrator":

en: You decide who is a user on your website. Get notified via email or approve multiple users at once from the WordPress UI. Enable Admin Approval by upgrading to %1$sHobbyist or PRO versions%2$s.
ro: Tu decizi cine este utilizatorul website-ului tău. Primești notificări prin e-mail sau aprobi mai mulţi utilizatori simultan din interfața WordPress. Activează opțiunea "Aprobare Administrator" prin a trece la versiunile %1$sHobbyist sau PRO %2$s.

en: Allow Users to Log in With:
ro: Permite utilizatorilor sa se logheze cu:

en: Username
ro: Nume Utilizator

en: Email
ro: E-mail

en: Minimum Password Length:
ro: Lungime minimă a parolei

en: Enter the minimum characters the password should have. Leave empty for no minimum limit
ro: Introdu numărul minim de caractere pe care parola trebuie să îl conțină. A se lasă liber dacă nu există o limită minimă

en: Minimum Password Strength:
ro: Complexitate minimă a parolei:

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Manage Fields
ro: Gestionează câmpurile

en: Manage Default and Extra Fields
ro: Gestionează câmpurile predefinite și extra

en: Field Title
ro: Titlu câmp

en: Title of the field
ro: Titlul câmpului

en: Field
ro: Câmp

en: A unique, auto-generated ID for this particular field<br/>You can use this in conjuction with filters to target this element if needed<br/>Can't be edited
ro: Un ID unic, auto-generat pentru exact acest câmp <br/> Poți folosi acest lucru coroborat cu filtrele, pentru a viza acest element dacă e nevoie <br/> Nu poate fi editat

en: Description
ro: Descriere

en: Enter a (detailed) description of the option for end users to read<br/>Optional
ro: Introdu o descriere (detaliată) a opțiunii pentru a fi citită de către utilizatorii finali<br/>Opțional

en: Row Count
ro: Numărătoare rânduri

en: Specify the number of rows for a 'Textarea' field<br/>If not specified, defaults to 5
ro: Specifică numărul de rânduri pentru câmpul 'Textarea'<br/>Dacă nu se specifică, numărul predefinit este 5

en: Allowed Image Extensions
ro: Extensii imagini permise

en: Allowed Upload Extensions
ro: Încărcare extensii permise

en: Avatar Size
ro: Dimensiune Avatar

en: Enter a value (between 20 and 200) for the size of the 'Avatar'<br/>If not specified, defaults to 100
ro: Introdu o valoare (intre 20 și 200) pentru a stabili dimensiunea 'Avatar'<br/>Dacă nu se specifică, numărul predefinit este 100

en: Date-format
ro: Format dată

en: Specify the format of the date when using Datepicker<br/>Valid options: mm/dd/yy, mm/yy/dd, dd/yy/mm, dd/mm/yy, yy/dd/mm, yy/mm/dd<br/>If not specified, defaults to mm/dd/yy
ro: Specifică formatul datei când folosești Datepicker<br/>Opțiuni valide: mm/dd/yy, mm/yy/dd, dd/yy/mm, dd/mm/yy, yy/dd/mm, yy/mm/dd<br/>Dacă nu se specifică, se va folosi mm/dd/yy

en: Terms of Agreement
ro: Termenii acordului

en: Enter a detailed description of the temrs of agreement for the user to read.<br/>Links can be inserted by using standard HTML syntax: &lt;a href="custom_url"&gt;custom_text&lt;/a&gt;
ro: Introdu o descriere detaliată a termenilor acordului pentru a fi citită de utilizator.<br/>Link-urile pot fi introduse prin folosirea sintaxei HTML standard: &lt;a href="custom_url"&gt;custom_text&lt;/a&gt;

en: Options
ro: Opțiuni

en: Labels
ro: Etichete

en: Enter a comma separated list of labels<br/>Visible for the user
ro: Introdu o listă de etichete separate prin virgulă<br/>Vizibilă pentru utilizator

en: Default Value
ro: Valoare predefinită

en: Default value of the field
ro: Valoarea predefinită a câmpului

en: Default Option
ro: Opțiune predefinită

en: Specify the option which should be selected by default
ro: Specifică opțiunea care ar trebui să fie selectată în setările predefinite

en: Default Option(s)
ro: Opțiune/opțiuni predefinite

en: Specify the option which should be checked by default<br/>If there are multiple values, separate them with a ',' (comma)
ro: Specifică opțiunea care ar trebui să fie bifată în setările predefinite <br/> Dacă sunt valori multiple, separă-le cu "," (virgula)

en: Default Content
ro: Conținut predefinit

en: Default value of the textarea
ro: Valoarea predefinită pentru textarea

en: Required
ro: Necesar

en: Whether the field is required or not
ro: Dacă un câmp este necesar sau nu

en: Overwrite Existing
ro: Suprascrie ceea ce există

en: Selecting 'Yes' will add the field to the list, but will overwrite any other field in the database that has the same meta-name<br/>Use this at your own risk
ro: Selectând "Da" se va adăuga câmpul la listă, dar va suprascrie orice alt câmp din baza de date care are același meta-name<br/>Folosești acest lucru pe propria răspundere

en: Field Properties
ro: Proprietățile câmpului

en: Registration & Edit Profile
ro: Înregistrare & editare profil

en: Name
ro: Nume

en: Usernames cannot be changed.
ro: Numele de utilizator nu poate fi schimbat

en: First Name
ro: Prenume

en: Last Name
ro: Nume

en: Nickname
ro: Poreclă

en: Display name publicly as
ro: Nume public afișat ca:

en: Contact Info
ro: Date de contact

en: About Yourself
ro: Despre tine

en: Biographical Info
ro: Informații biografice

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ro: Împărtășește câteva informații biografice care să completeze profilul tău. Acestea pot fi afișate public.

en: Password
ro: Parola

en: Type your password.
ro: Tastează parola

en: Repeat Password
ro: Repetă parola

en: Type your password again.
ro: Tastează parola din nou

en: You must select a field
ro: Trebuie sa selectezi un câmp

en: Please choose a different field type as this one already exists in your form (must be unique)
ro: Selectează un tip diferit de câmp fiindcă cel selectat există deja în formular (trebuie sa fie unic)

en: The entered avatar size is not between 20 and 200
ro: Mărimea introdusă a avatarului nu este între 20 şi 200

en: The entered avatar size is not numerical
ro: Mărimea introdusă a avatarului nu este în formă numerică

en: The entered row number is not numerical
ro: Numărul rândului introdus nu este în formă numerică

en: You must enter a value for the row number
ro: Trebuie să introduci o valoare pentru numărul rândului

en: The entered value for the Datepicker is not a valid date-format
ro: Valoarea introdusă pentru Datepicker nu este în format dată valid

en: You must enter a value for the date-format
ro: Trebuie să introduci o valoare pentru formatul dată

en: That meta-name is already in use
ro: Acest meta-name este deja în uz

en: The following option(s) did not coincide with the ones in the options list: %s
ro: Următoarele opțiuni nu coincid cu cele din lista de opțiuni: %s

en: The following option did not coincide with the ones in the options list: %s
ro: Următoarea opțiune nu coincide cu cele din lista de opțiuni: %s

en: That field is already added in this form
ro: Câmpul este deja adăugat în acest formular

en: <pre>Title</pre><pre>Type</pre><pre>Meta Name</pre><pre class="wppb-mb-head-required">Required</pre>
ro: <pre>Titlu</pre><pre>Tip</pre><pre>Meta Name</pre><pre class="wppb-mb-head-required">Necesar</pre>

en: Edit
ro: Editează

en: Delete
ro: Șterge

en: Use these shortcodes on the pages you want the forms to be displayed:
ro: Folosește aceste shortcode-uri pe paginile în care vrei ca formularele să fie afișate:

en: If you're interested in displaying different fields in the registration and edit profile forms, please use the Multiple Registration & Edit Profile Forms Addon.
ro: Dacă ești interesat de afișarea diferitelor câmpuri în formularele de înregistrare și editare profil, te rugăm folosește Add-onul Formulare de Înregistrări Multiple și Editare Profil.

en: Register Your Version
ro: Înregistrează versiunea proprie

en: Register Version
ro: Înregistrează versiunea

en: If you register this version of Profile Builder, you'll receive information regarding upgrades, patches, and technical support.
ro: Dacă înregistrezi această versiune a Profile Builder, vei primi informații legate de upgrade-uri, patch-uri și suport tehnic.

en:  Serial Number:
ro: Număr serial:

en: The serial number was successfully validated!
ro: Numărul serial a fost validat cu succes!

en: The serial number entered couldn't be validated!
ro: Numărul serial nu a putut fi validat!

en: The serial number couldn't be validated because it expired!
ro: Numărul serial nu a putut fi validat pentru că a expirat!

en: The serial number couldn't be validated because process timed out. This is possible due to the server being down. Please try again later!
ro: Numărul serial nu a putut fi validat pentru că timpul pentru procesul de validare a expirat. Acest lucru e posibil să se fi întâmplat din cauză că serverul nu funcționează momentan. Te rugăm încearcă din nou mai târziu!

en: (e.g. RMPB-15-SN-253a55baa4fbe7bf595b2aabb8d72985)
ro: (ex. RMPB-15-SN-253a55baa4fbe7bf595b2aabb8d72985)

en: Content
ro: Conținut

en: Edit this item
ro: Editează acest element

en: Delete this item
ro: Șterge acest element

en: Please enter a value for the required field
ro: Te rugăm să introduci o valoare pentru câmpul necesar

en: Select File
ro: Selectează fișierul

en: Remove
ro: Șterge

en: Syncronize WCK
ro: Sincronizează WCK

en: Syncronize WCK Translation
ro: Sincronizează traducerea WCK

en: You can add the information for the %s after you add a entry
ro: Poți să adaugi informația pentru %s după ce adaugi o intrare

en: Upload
ro: Încarcă

en: No items found.
ro: Nu a fost găsit niciun element.

en: Bulk Actions
ro: Acțiuni în masă

en: Apply
ro: Aplică

en: Show all dates
ro: Arată toate datele

en: List View
ro: Vizualizare sub forma de listă

en: Excerpt View
ro: Vizualizare fragment

en: %s pending
ro: %s în așteptare

en: %1$s of %2$s
ro: %1$s din %2$s

en: Select All
ro: Selectează tot

en: The user-validation has failed - the avatar was not deleted!
ro: Validarea utilizatorului nu a fost realizată - avatarul nu a fost șters!

en: The user-validation has failed - the attachment was not deleted!
ro: Validarea utilizatorului nu a fost realizată - ataşamentul nu a fost șters!

en: Strength indicator
ro: Indicator complexitate

en: Admin Approval
ro: Aprobare administrator

en: Do you want to
ro: Vrei să

en: Your session has expired! Please refresh the page and try again
ro: Sesiunea a expirat! Te rugăm să actualizezi pagina și să încerci din nou

en: User successfully approved!
ro: Utilizator aprobat cu succes!

en: User successfully unapproved!
ro: Neaprobarea utilizatorului a avut succes!

en: User successfully deleted!
ro: Ștergerea utilizatorului a avut succes!

en: You either don't have permission for that action or there was an error!
ro: Fie nu ai permisiunea pentru această acțiune, fie a avut loc o eroare!

en: Your session has expired! Please refresh the page and try again.
ro: Sesiunea a expirat! Actualizează pagina și încearcă din nou.

en: Users successfully approved!
ro: Utilizatori aprobați cu succes!

en: Users successfully unapproved!
ro: Neaprobarea utilizatorilor a avut succes!

en: Users successfully deleted!
ro: Ștergerea utilizatorilor a avut succes!

en: Your account on %1$s has been approved!
ro: Contul tău pe %1$s a fost aprobat!

en: approved
ro: aprobat

en: An administrator has just approved your account on %1$s (%2$s).
ro: Un administrator tocmai a aprobat contul tău pe %1$s (%2$s).

en: Your account on %1$s has been unapproved!
ro: Contul tău pe %1$s nu a fost aprobat!

en: unapproved
ro: neaprobat

en: An administrator has just unapproved your account on %1$s (%2$s).
ro: Un administrator tocmai a respins cererea de aprobare pentru contul tău pe %1$s (%2$s).

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has to be confirmed by an administrator before you can log in.
ro: <strong>EROARE</strong>: Contul tău trebuie confirmat de către un administrator înainte de logare.

en: Your account has to be confirmed by an administrator before you can use the "Password Recovery" feature.
ro: Contul tău trebuie să fie confirmat de către un administrator înainte să poți folosi opțiunea "Recuperare parolă"

en: delete this user?
ro: ștergi acest utilizator?

en: unapprove this user?
ro: anulezi aprobarea pentru acest utilizator?

en: Unapprove
ro: anulează aprobarea

en: approve this user?
ro: aprobi acest utilizator?

en: Approve
ro: Aprobă

en: Firstname
ro: Prenume

en: Lastname
ro: Nume

en: Role
ro: Rol

en: Registered
ro: Înregistrat

en: User-status
ro: Status utilizator

en: Do you want to bulk approve the selected users?
ro: Vrei să aprobi în masă utilizatorii selectați?

en: Do you want to bulk unapprove the selected users?
ro: Vrei să anulezi în masă aprobările pentru utilizatorii selectați?

en: Do you want to bulk delete the selected users?
ro: Vrei să ștergi în masă utilizatorii selectați?

en: Sorry, but you don't have permission to do that!
ro: Îmi pare rău, dar nu ai permisiunea de a face acest lucru!

en: Approved
ro: Aprobat

en: Unapproved
ro: Neaprobat

en: All Users
ro: Toți utilizatorii

en: delete this user from the _signups table?
ro: ștergi acest utilizator din tabelul _signups?

en: confirm this email yourself?
ro: propria confirmare a adresei de e-mail?

en: Confirm Email
ro: Confirmă e-mail

en: resend the activation link?
ro: retrimite link-ul de activare

en: Resend Activation Email
ro: Retrimite e-mail-ul de activare

en: %s couldn't be deleted
ro: %s nu a putut fi șters

en: All users have been successfully deleted
ro: Toți utilizatorii au fost șterși cu succes

en: The selected users have been activated
ro: Utilizatorii selectați au fost activați

en: The selected users have had their activation emails resent
ro: E-mail-urile de activare au fost retrimise către utilizatorii selectați

en: Users with Unconfirmed Email Address
ro: Utilizatori cu adrese de e-mail neconfirmate

en: There was an error performing that action!
ro: A apărut o eroare în timp ce se desfășura această acțiune!

en: The selected user couldn't be deleted
ro: Utilizatorul selectat nu a putut fi șters

en: Email notification resent to user
ro: Notificare e-mail retrimisă către utilizator

en: [%1$s] Activate %2$s
ro: [%1$s] Activează %2$s

en: Could not create user!
ro: Utilizatorul nu a putut fi creat!

en: That username is already activated!
ro: Acest nume de utilizator este deja activat!

en: There was an error while trying to activate the user
ro: A apărut o eroare în timpul acțiunii de activare a utilizatorului

en: A new subscriber has (been) registered!
ro: Un nou abonat este (a fost) înregistrat!

en: New subscriber on %1$s.<br/><br/>Username:%2$s<br/>E-mail:%3$s<br/>
ro: Un nou abonat pe %1$s.<br/><br/>Nume utilizator:%2$s<br/>E-mail:%3$s<br/>

en: The "Admin Approval" feature was activated at the time of registration, so please remember that you need to approve this user before he/she can log in!
ro: Opțiunea "Aprobare administrator" a fost activată în momentul înregistrării, astfel vă rog amintiți-vă că este nevoie de aprobarea utilizatorului înainte ca el/ea să se poată loga!

en: [%1$s] Your new account information
ro: [%1$s] Noile informații ale contului tău

en: Welcome to %1$s!<br/><br/><br/>Your username is:%2$s and password:%3$s
ro: Bine ai venit pe %1$s!<br/><br/><br/> Numele tău de utilizator este: %2$s şi parola:%3$s

en: Before you can access your account, an administrator needs to approve it. You will be notified via email.
ro: Înainte de a-ți putea accesa contul, un administrator trebuie să îl aprobe. Vei fi notificat prin e-mail.

en: This login widget lets you add a login form in the sidebar.
ro: Acest widget de conectare îți permite să adaugi un formular de conectare în bara de instrumente.

en: Register
ro: Înregistrează-te

en: Title:
ro: Titlu:

en: After login redirect URL (optional):
ro: URL redirecționare după logare (opțional):

en: Register page URL (optional):
ro: URL pagină de înregistrare (opțional):

en: Password Recovery page URL (optional):
ro: URL pagină recuperare parolă (opțional):

en: The usernames cannot be changed.
ro: Numele de utilizator nu pot fi schimbate.

en: Only an administrator can add new users.
ro: Doar administratorul poate adăuga noi utilizatori.

en: Users can register themselves or you can manually create users here.
ro: Aici utilizatorii se pot înregistra singuri sau tu poți să ii creezi manual.

en: Users cannot currently register themselves, but you can manually create users here.
ro: Utilizatorii momentan nu se pot înregistra singuri, dar poți să ii creezi manual aici.

en: You are currently logged in as %1s. You don't need another account. %2s
ro: În acest moment ești logat ca %1s. Nu ai nevoie de un alt cont. %2s

en: Log out of this account.
ro: Logout din acest cont.

en: You must be logged in to edit your profile.
ro: Trebuie să fii logat pentru a putea edita profilul.

en: here
ro: aici

en: You will soon be redirected automatically. If you see this page for more than %1$d seconds, please click %2$s.%3$s
ro: În curând vei fi redirecționat automat. Dacă această pagina se poate vizualiza pentru mai mult de %1$d, te rog apasă aici %2$s.%3$s

en: The account %1s has been successfully created!
ro: Contul %1s a fost creat cu succes!

en: Before you can access your account %1s, you need to confirm your email address. Please check your inbox and click the activation link.
ro: Înainte de a-ți putea accesa contul %1s, trebuie să confirmi adresa de e-mail. Te rog verifică inbox-ul și apasă pe link-ul de activare.

en: Before you can access your account %1s, an administrator has to approve it. You will be notified via email.
ro: Înainte de a putea accesa contul %1s, un administrator trebuie să îl aprobe. Vei fi notificat prin e-mail.

en: Your profile has been successfully updated!
ro: Profilul tău a fost actualizat cu succes!

en: There was an error in the submitted form
ro: A apărut o eroare în formularul trimis

en: Add User
ro: Adaugă utilizator

en: Update
ro: Actualizează

en: The avatar was successfully deleted!
ro: Avatarul a fost șters cu succes!

en: The following attachment was successfully deleted:
ro: Următorul atașament a fost șters cu succes:

en: Send these credentials via email.
ro: Trimite aceste acreditari prin e-mail.

en: ERROR
ro: EROARE

en: The password you entered is incorrect.
ro: Parola introdusă este incorectă.

en: Password Lost and Found.
ro: Parolă pierdută și găsită.

en: Lost your password
ro: Ţi-ai pierdut parola

en: Both fields are empty.
ro: Ambele câmpuri sunt goale.

en: You are currently logged in as %1$s. %2$s
ro: În acest moment ești logat ca %1$s. %2$s

en: Log out of this account
ro: Ieși din acest cont

en: Log out
ro: Ieșire

en: Your account has to be confirmed by an administrator before you can use the "Password Reset" feature.
ro: Contul tău trebuie să fie confirmat de către un administrator înainte de a putea folosi opțiunea "Resetare parola".

en: Reset Password
ro: Resetare parolă

en: Please enter your username or email address.
ro: Te rog introdu numele tău de utilizator și adresa de e-mail.

en: You will receive a link to create a new password via email.
ro: Vei primi prin e-mail un link pentru a crea o noua parolă.

en: Username or E-mail
ro: Nume utilizator sau e-mail

en: Get New Password
ro: Obţine o nouă parolă

en: The username entered wasn't found in the database!
ro: Numele de utilizator nu a fost găsit în baza de date!

en: Please check that you entered the correct username.
ro: Te rog verifică dacă numele de utilizator este corect.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ro: Verifică e-mail-ul pentru link-ul de confirmare.

en: Someone requested that the password be reset for the following account: <b>%1$s</b><br/>If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.<br/>To reset your password, visit the following link:%2$s
ro: Cineva a  cerut ca parola pentru următorul cont să fie resetată: <b>%1$s</b><br/> Dacă acest lucru este o greșeala, ignoră acest e-mail și lucrurile vor rămâne neschimbate. <br/> Pentru a reseta parola, accesează următorul link: %2$s

en: Password Reset from "%1$s"
ro: Resetare parolă de la "%1$s"

en: There was an error while trying to send the activation link to %1$s!
ro: A apărut o eroare în timpul acțiunii de trimitere a link-ului de activare %1$s!

en: The email address entered wasn't found in the database!
ro: Adresa de e-mail introdusă nu a fost găsită în baza de date!

en: Please check that you entered the correct email address.
ro: Te rog verifică dacă adresa de e-mail introdusă este corectă.

en: Your password has been successfully changed!
ro: Parola ta a fost schimbată cu succes!

en: You have successfully reset your password to: %1$s
ro: Ai resetat cu succes parola ca: %1$s

en: Password Successfully Reset for %1$s on "%2$s"
ro: Parolă resetată cu succes pentru %1$s pe "%2$s"

en: %1$s has requested a password change via the password reset feature.<br/>His/her new password is:%2$s
ro: %1$s a cerut schimbarea parolei prin opțiunea resetare parolă. <br/> Noua lui/ei parolă este: %2$s

en: The entered passwords don't match!
ro: Parolele introduse nu coincid!

en: ERROR:
ro: EROARE:

en: Invalid key!
ro: Cheie incorectă!

en: Invalid activation key!
ro: Cheie de validare incorectă!

en: This username is now active!
ro: Acest nume de utilizator este acum activ!

en: This username is already activated!
ro: Acest nume de utilizator este deja activat!

en: Your email was successfully confirmed.
ro: E-mail-ul a fost confirmat cu succes.

en: There was an error while trying to activate the user.
ro: A apărut o eroare în timp ce se derula activarea utilizatorului.

en: The email you entered is not a valid email address.
ro: Adresa de e-mail introdusă nu este o adresă de e-mail validă.

en: This email is already reserved to be used soon.
ro: Această adresă de e-mail este deja rezervată pentru a fi folosită în curând.

en: Please try a different one!
ro: Te rog încearcă una diferită!

en: This email is already in use.
ro: Acestă adresa de e-mail este deja în uz.

en: The passwords do not match
ro: Parolele nu coincid

en: This username already exists.
ro: Acest nume de utilizator există deja.

en: This username is already reserved to be used soon.
ro: Acest nume de utilizator este rezervat pentru a fi folosit în curând.

en: required
ro: necesar

en: To use reCAPTCHA you must get an API key from
ro: Pentru a folosi reCAPTCHA trebuie să obţii o cheie API de la

en: For security reasons, you must pass the remote ip to reCAPTCHA!
ro: Din motive de securitate, trebuie să introduci ip-ul remote în reCAPTCHA!

en: To use reCAPTCHA you must get an API public key from:
ro: Pentru a folosi reCAPTCHA trebuie să obţii o cheie publică API de la:

en: Modules
ro: Module

en: Here you can activate / deactivate available modules for Profile Builder.
ro: Aici poți activa / dezactiva modulele disponibile pentru Profile Builder.

en: Name/Description
ro: Nume/Descriere

en: Active
ro: Activ

en: Inactive
ro: Inactiv

en: Admin Email Customizer
ro: Personalizare E-mail Administrator

en: User Email Customizer
ro: Personalizare E-mail Utilizator

en: Save
ro: Salvează

en: Redirect
ro: Redirecționează

en: These settings are also replicated in the "User Email Customizer" settings-page upon save.
ro: Aceste setări sunt de asemenea replicate după salvare în pagina pentru setări a "Personalizare e-mail utilizator"

en: From (name)
ro: De la (nume)

en: From (reply-to email)
ro: De la (răspunde către e-mail)

en: Common Settings
ro: Setări comune

en: 
    <p>New subscriber on {{site_name}}.</p>
    <p>Username:{{username}}</p>
    <p>E-mail:{{user_email}}</p>
ro: 
    <p>Nou abonat pe {{site_name}}.</p>
    <p>Nume utilizator:{{username}}</p>
    <p>E-mail:{{user_email}}</p>

en: Email Subject
ro: Subiect e-mail

en: Default Registration & Registration with Email Confirmation
ro: Înregistrare predefinită și înregistrare cu confirmare e-mail

en: 
    <p>New subscriber on {{site_name}}.</p>
    <p>Username:{{username}}</p>
    <p>E-mail:{{user_email}}</p>
    <p>The Admin Approval feature was activated at the time of registration,
    so please remember that you need to approve this user before he/she can log in!</p>
ro: 
    <p>Nou abonat pe {{site_name}}.</p>
    <p>Nume utilizator:{{username}}</p>
    <p>E-mail:{{user_email}}</p>
    <p>Opțiunea aprobare administrator a fost activată în momentul înregistrarii,
    astfel vă rugăm țineți minte că acest utilizator trebuie aprobat înainte ca el/ea să se logheze!</p>

en: Registration with Admin Approval
ro: Înregistrare cu aprobare administrator

en: Available Tags
ro: Etichete disponibile

en: User Meta
ro: Utilizator Meta

en: Site Url
ro: URL site

en: Site Name
ro: Nume site

en: User Id
ro: ID utilizator

en: Reply To
ro: Răspunde către

en: Activation Key
ro: Cheie activare

en: Activation Url
ro: URL activare

en: Activation Link
ro: Link activare

en: 
    <h3>Welcome to {{site_name}}!</h3>
    <p>Your username is:{{username}} and password:{{password}}</p>
ro: 
    <h3>Bine ai venit pe {{site_name}}!</h3>
    <p>Numele tău de utilizator este:{{username}} și parola:{{password}}</p>

en: Default Registration
ro: Înregistrare predefinită

en: 
    <p>To activate your user, please click the following link:<br/>
    {{{activation_link}}}</p>
    <p>After you activate, you will receive another email with your credentials.</p>
ro: 
    <p>Pentru a iți activa utilizatorul, apasă pe link-ul următor:<br/>
    {{{activation_link}}}</p>
    <p>După activare, vei primi încă un e-mail cu acreditările.</p>

en: [{{site_name}}] Activate {{username}}
ro: [{{site_name}}] Activează {{username}}

en: Registration with Email Confirmation
ro: Înregistrare folosind confirmare e-mail

en: 
    <h3>Welcome to {{site_name}}!</h3>
    <p>Your username is:{{username}} and password:{{password}}</p>
    <p>Before you can access your account, an administrator needs to approve it. You will be notified via email.</p>
ro: 
    <h3>Bine ai venit pe {{site_name}}!</h3>
    <p>Numele tău de utilizator este:{{username}} și parola:{{password}}</p>
    <p>Înainte de a iți putea accesa contul, un administrator trebuie să îl aprobe. Vei fi notificat prin e-mail</p>

en: A new account has been created for you on {{site_name}}
ro: Un nou cont a fost creat pentru tine pe {{site_name}}

en: 
    <h3>Good News!</h3>
    <p>An administrator has just approved your account: {{username}} on {{site_name}}.</p>
ro: 
    <h3>Vești bune!</h3>
    <p>Un administrator tocmai ți-a aprobat contul: {{username}} pe {{site_name}}.</p>

en: Your account on {{site_name}} has been approved!
ro: Contul tău pe {{site_name}} a fost aprobat!

en: User Approval Notification
ro: Notificare aprobare utilizator

en: 
    <h3>Hello,</h3>
    <p>Unfortunatelly an administrator has just unapproved your account: {{username}} on {{site_name}}.</p>
ro: 
    <h3>Salut,</h3>
    <p>Din păcate un administrator nu ți-a aprobat contul: {{username}} pe {{site_name}}.</p>

en: Your account on {{site_name}} has been unapproved!
ro: Contul tău pe {{site_name}} nu a fost aprobat!

en: Unapproved User Notification
ro: Notificare utilizator neaprobată

en: Edit-profile Form
ro: Formular editare profil

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Add new Edit-profile Form
ro: Adaugă formular nou pentru editare profil

en: Edit the Edit-profile Forms
ro: Adaugă formulare noi pentru editare profil

en: New Edit-profile Form
ro: Formular editare profil nou

en: Edit-profile Forms
ro: Formulare editare profil

en: View the Edit-profile Form
ro: Vizualizează formularul de editare profil

en: Search the Edit-profile Forms
ro: Caută formulare pentru editare profil

en: No Edit-profile Form found
ro: Nu s-au găsit formulare pentru editare profil

en: No Edit-profile Forms found in trash
ro: Nu s-au găsit formularele pentru editare profil în gunoi

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: The shortcode will be available after you publish this form.
ro: Shortcode-ul va fi disponibil după ce publici acest formular.

en: Use this shortcode on the page you want the form to be displayed:
ro: Folosește acest shortcode pe pagina pe care vrei să fie afișat formularul:

en: <span style="color:red;">Note:</span> changing the form title also changes the shortcode!
ro: <span style="color:red;">Notă:</span> schimbarea titlului formularului va schimba și shortcode-ul!

en: Form Shortcode
ro: Formular shortcode

en: Whether to redirect the user to a specific page or not
ro: Dacă utilizatorul va fi redirecționat către o pagină specifică sau nu

en: Display Messages
ro: Afișează mesaje

en: Allowed time to display any success messages (in seconds)
ro: Timp permis pentru afișarea mesajelor de succes (în secunde)

en: Specify the URL of the page users will be redirected once they updated their profile using this form<br/>Use the following format: http://www.mysite.com
ro: Specifică URL-ul paginii către care utilizatorii vor fi redirecționați după actualizarea profilului folosind acest formular <br/> Folosește formatul următor: http://www.mysite.com

en: After Profile Update...
ro: După actualizarea profilului...

en: Add New Field to the List
ro: Adaugă în listă un nou câmp

en: Choose one of the supported fields you manage <a href="
ro: Alege unul dintre câmpurile acceptate pe care le gestionezi <a href="

en: <pre>Title (Type)</pre>
ro: <pre>Titlu (Tastează)</pre>

en: You need to specify the title of the form before creating it
ro: Trebuie să specifici titlul formularului înainte de crearea lui

en: Registration Form
ro: Formular de inregistrare

en: Add new Registration Form
ro: Adaugă un nou formular de înregistrare

en: Edit the Registration Forms
ro: Editează formularele de înregistrare

en: New Registration Form
ro: Formular nou de înregistrare

en: Registration Forms
ro: Formulare înregistrare

en: View the Registration Form
ro: Vizualizează formularul de înregistrare

en: Search the Registration Forms
ro: Caută formularele de înregistrare

en: No Registration Form found
ro: Nu s-au găsit formulare de înregistrare

en: No Registration Forms found in trash
ro: Nu s-au găsit formularele de înregistrare în gunoi

en: Default Role
ro: Rol predefinit

en: Set Role
ro: Stabilește rol

en: Choose what role the user will have after (s)he registered<br/>If not specified, defaults to the role set in the WordPress settings
ro: Alege rolul pe care utilizatorul îl va avea după înregistrare <br/> Dacă nu se specifică, setările predefinite de rol din Wordpress vor fi activate

en: Automatically Log In
ro: Logare automată

en: Whether to automatically log in the newly registered user or not<br/>Only works on single-sites without "Admin Approval" and "Email Confirmation" features activated<br/>WARNING: Caching the registration form will make automatic login not work
ro: Dacă noul utilizator se poate loga automat sau nu <br/> Funcționează doar pentru site-uri singulare care nu au activate opțiunile "aprobare administrator" sau "confirmare e-mail" <br/> ATENȚIE: Caching-ul formularului de înregistrare va face ca logarea automată să nu funcționeze

en: Specify the URL of the page users will be redirected once registered using this form<br/>Use the following format: http://www.mysite.com
ro: Specifică URL-ul paginii către care utilizatorii vor fi redirecționați după ce se înregistrează cu acest formular <br/> Folosește următorul format: http://www.mysite.com

en: After Registration...
ro: După înregistrare

en: Search Users by All Fields
ro: Caută utilizatorii folosind toate câmpurile

en: Add new User Listing
ro: Adaugă o noua listă de utilizatori

en: Edit the User Listing
ro: Editează lista de utilizatori

en: New User Listing
ro: Listă de utilizatori nouă

en: View the User Listing
ro: Vizualizează lista de utilizatori

en: Search the User Listing
ro: Caută lista de utilizatori

en: No User Listing found
ro: Nu a fost găsită lista de utilizatori

en: No User Listing found in trash
ro: Nu a fost găsită lista de utilizatori în gunoi

en: Display name as
ro: Afișează nume ca

en: Registration Date
ro: Data înregistrării

en: Number of Posts
ro: Număr de postări

en: More Info
ro: Mai multe informații

en: More Info Url
ro: URL pentru mai multe informații

en: Avatar or Gravatar
ro: Avatar sau Gravatar

en: Extra Functions
ro: Funcții extra

en: Pagination
ro: Paginare

en: Search all Fields
ro: Caută toate câmpurile

en: Go Back Link
ro: Link de mers înapoi

en: All-userlisting Template
ro: Template care listează toți utilizatorii

en: Single-userlisting Template
ro: Template pentru o singură persoană

en: First/Lastname
ro: Prenume/Nume

en: Sign-up Date
ro: Dată înregistrare

en: Display Name
ro: Nume afișat

en: Posts
ro: Postări

en: Click here to see more information about this user
ro: Apasă aici pentru a vedea mai multe informații despre acest utilizator.

en: More...
ro: Mai mult...

en: Click here to see more information about this user.
ro: Apasă aici pentru a vedea mai multe informații despre acest utilizator.

en: Click here to go back
ro: Apasă aici pentru a te întoarce

en: Back
ro: Înapoi

en: &laquo;&laquo; First
ro: &laquo;&laquo; Primul

en: &laquo; Prev
ro: &laquo; Anterior

en: Next &raquo;
ro: Următorul &raquo;

en: Last &raquo;&raquo;
ro: Ultimul &raquo;&raquo;

en: You don't have any pagination settings on this userlisting!
ro: Nu ai nicio setare de paginare pentru acestă listă de utilizatori!

en: Search
ro: Caută

en: Clear Results
ro: Șterge rezultatele

en: Extra shortcode parameters
ro: Parametri extra shortcode

en: displays users having a certain meta-value within a certain (extra) meta-field
ro: afișează utilizatorii ca având a anumită valoare meta într-un anumit câmp meta (extra)

en: Example:
ro: Exemplu:

en: Remember though, that the field-value combination must exist in the database.
ro: Adu-ți aminte, combinația valoare-câmp trebuie să existe în baza de date.

en: Random (very slow on large databases > 10K user)
ro: Aleator (foarte încet pentru baze de date mari > 10 000 utilizatori)

en: Roles to Display
ro: Roluri pentru afișare

en: Restrict the userlisting to these selected roles only<br/>If not specified, defaults to all existing roles
ro: Restricționează lista de utilizatori doar pentru rolurile selectate <br/> În lipsa unei selecții, se activează opțiunile predefinite pentru toate rolurile existente

en: Number of Users/Page
ro: Număr de utilizatori/pagină

en: Default Sorting Criteria
ro: Criterii de sortare prestabilite

en: Set the default sorting criteria<br/>This can temporarily be changed for each new session
ro: Predefineşte criteriile de sortare <br/> Pot fi schimbate temporar pentru fiecare sesiune nouă

en: Default Sorting Order
ro: Ordine de sortare predefinită

en: Set the default sorting order<br/>This can temporarily be changed for each new session
ro: Predefinește ordinea de sortare <br/> Poate fi schimbată temporar pentru fiecare sesiune nouă

en: Avatar Size (All-userlisting)
ro: Dimensiune Avatar (Toată lista de utilizatori)

en: Set the avatar size on the all-userlisting only
ro: Stabilește dimensiunea avatarului în template-ul care listează toți utilizatorii

en: Avatar Size (Single-userlisting)
ro: Dimensiune Avatar (Template pentru o singură persoană)

en: Set the avatar size on the single-userlisting only
ro: Stabilește dimensiunea avatarului în template-ul pentru o singură persoană

en: Visible only to logged in users?
ro: Vizibil doar pentru utilizatorii logați?

en: The userlisting will only be visible only to the logged in users
ro: Lista utilizatorilor va fi vizibilă doar de către utilizatorii logati

en: Visible to following Roles
ro: Vizibil de către rolurile următoare

en: The userlisting will only be visible to the following roles
ro: Lista utilizatorilor va fi vizibilă de către rolurile următoare

en: Userlisting Settings
ro: Setări listă utilizatori

en: You need to activate the Userlisting feature from within the "Modules" tab!
ro: Trebuie să activezi opțiunea Listă Utilizatori din tab-ul "Module"

en: You can find it in the Profile Builder menu.
ro: Îl puteți găsi în meniul Profile Builder.

en: No results found!
ro: Nu există rezultate!
